Prenosimo saznanja do kojih smo došli a izgleda da postoji mnogo spornih stvari u vezi sa održanom nelegalnom skupštinom poverilaca ŠIK Kopaonika Lesonita DOO dana 27.07.2021.godine.
Prvo što unosi sumnju je mesto održavanja skupštine u prostorijama privredne komore u Nišu a ne u Kuršumliji gde je sedište firme a za to je izgleda zaslužan direktor Simpo Šika MIlorad Andrejević. Onaj koji ne plaća dažbine opštini i ne uplaćuje radnicima poreze i doprinose. Interesesantno je da je ovo drugi put da se pokušava održavanje skupštine na nelegalan način.
Na ovom skupu se čulo da je očigledno osmišljen da bude u Nišu kako većina poverilaca ne bi došla a neki ipak jesu. Kakva je bila njihova uloga u svemu videćemo nakon što se uzvrši uvid u zapisnik sa sednice koja je protivno zakonskim odredbama održana. Došao je bivši član konzorcijuma Zdravković Slobodan zvani Avra iza koga kažu da stoji Dragan Đorđević Đoka sadašnji izvršni direktor SIMPA takođe bivši član konzorcijuma i kum pokojnog Slaviše Ristića. I dalje su tu i ,,rade u korist radnika“. Pored njega ne znamo u kom svojstvu su bili i Dragana Miljković i Srećko Đurić.
Sednica nije sazvana u skladu sa zakonom, jer je saziva predsednik skupštine. Samo ukoliko on to ne uradi u roku od 5 dana mogu je sazvati poverioci sa najnamje 20% potraživanja. NIko se nije obratio predsedniku skupštine da sazove istu. Javni pravobranilac je na prvom pokušaju nelegalnog sazivanja sednice sam objasnio da čak i kad je u ostavci predsednim skupštine saziva i predsedava dok se ne izabere novi. To je bio i razlog prekida sednice.
Drugi formalni razlog iz koga se vidi i prevarni motiv jeste način oglašavanja. Na oglasu datom u Politici ne stoji ko i po kom članu saziva skupštinu. Pored dnevnih listova obavezno je oglašavanje i na oglasnoj i elektronskoj tabli suda. Koliko smo mogli da utvrdimo na elrektronskoj tabli suda nije oglašeno i na taj način su onemogućeni poverioci van Srbije a ima ih na Kosovu, Crnoj gori, Makedoniji,R Srpskoj, Bosni i Hercegovini da uopšte saznaju za održavanje ovakvog skupa.
Znači neko je hteo da prevari najveći broj radnika poverilaca sazivanjem sednice u Nišu a takođe i svih poverilaca van teritorije Srbije. Da li je ovo školski primer organizovanog kriminala? Kakva je uloga u svemu ovome i zamenika državnog pravobranioca Vesne Marković koju spominje Andrejević, takođe će se videti.
Ko je hteo da ,, nepodobni poverioci “ ne budu na skupštini? Ko je hteo da izabere podobnog predsednika skupštine, i odbor koji se bira na prvoj poverilačkoj sednici i koji postoji? Ko koristi imovinu Lesonita DOO a da skupština ni odbor na to nisu dali saglasnost. Ko je prijavio lažna potraživanja koja je sud osporio od neverovatnih 1.130.000.000 ili oko 10 miliona evra i još mnogo toga u narednom periodu. Ko je ukrao 25 miliona evra od Fonda za razvoj kako se čulo na sastanku sa Aleksandrom Vučićem pitanja su koja neće otići pod tepih.
Andrejević na piatanje po kom članu zakona saziva sednicu on ili pravobranilac nije imao odgovor kao i na pitanje zašto je nije zakazao u Subotici. Iako upozoren na posledice održavanja nelegalne sednice Andrejević kaže da je svestan posledica, dakle nema olakšavajućih okolnosti.
Kuršumlija bez cenzure